Anyák napja

Nagy volt a készülődés az iskolában. Közeledett május első vasárnapja. Minden kisgyerek ajándékot készített, verset tanult, énekelt. Így köszöntötték édesanyjukat, nagymamájukat anyák napján. A kisebbek műsorral kedveskedtek, a nagyobbak verset tanultak, ajándékot vittek haza. Két osztályunk ment az idősekhez szerepelni.

Az 1. c osztályosok a tárnoki nyugdíjasokhoz látogattak el a Művelődési Házba május 3-án. A kis elsősök igen sok szeretettel és rengeteg munkával készültek az édesanyák, nagymamák köszöntésére. Kovácsné Lukácsi Éva néni és Kelemenné Szántó Gabi néni irányításával szép versek, énekek hangzottak el, a jelen lévő édesanyák és nagymamák gyönyörűségére.

Az érdi Napfény Otthonban május 4-én a 4. b műsorának örülhettek a nyugdíjasok. Malya Pálné Lívia néni és Mátyás Gabi néni vezetésével megható versek és énekek csaltak könnyeket az érdi közönség szemébe.

Az év egyik legszebb ünnepe az Anyák napja. Soha senki nem tudja meghálálni édesanyjának mindazt, amit tőle kapott. Köszönetünket segít kifejezni Dsida Jenő költő következő gondolatai:

Hálaadás

Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg ő véd engem, nem ér semmi bánat!
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel.
Értem éjjel-nappal dolgozni nem restell.
Áldott teste, lelke csak érettem fárad.
Köszönöm, Istenem az édesanyámat.

Köszönöm a lelkét, melyből reggel, este
imádság száll Hozzád, gyermekéért esdve.
Köszönöm a szívét, mely csak értem dobban
– itt e földön senki sem szerethet jobban! –
Köszönöm a szemét, melyből jóság árad,
Istenem, köszönöm az édesanyámat.

Te tudod, Istenem – milyen sok az árva,
Aki oltalmadat, vigaszodat várja.
Leborulva kérlek: gondod legyen rájuk,
Hiszen szegényeknek nincsen édesanyjuk!
Vigasztald meg őket áldó kegyelmeddel,
Nagy-nagy bánatukat takard el, temesd el!

Áldd meg édesanyám járását-kelését,
Áldd meg könnyhullatását, áldd meg szenvedését!
Áldd meg imádságát, melyben el nem fárad,
Áldd meg két kezeddel az Édesanyámat!

Halld meg jó Istenem, legbuzgóbb imámat:
KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM AZ ÉDESANYÁMAT!!!

Kelemenné Szántó Gabriella