Országos Cimbora Mesevetélkedő

Benedek Elek születésének 150..évfordulója alkalmából a Cimbora Alapítvány országos feladatlapos mesevetélkedőt hirdetett.

Több, mint 600-an kapcsolódtak be ebbe a nemes versengésbe, köztük mintegy 50 tárnoki cimbora is. A 6 fordulós versenyt döntő követte, melynek a Petőfi Irodalmi Múzeum adott helyet Budapesten  2009.december 11-én . Nagy örömünkre , Tárnokot 5 tanuló képviselhette az addig elért eredményeik alapján.. Czeilinger Dóra, Verebi Zsanett, Takács Zsolt, Kereszturi Dóra, Kereszturi Julianna.

Az impozáns helyen lévő versenyt É. Szabó Márta a Cimbora Alapítvány elnöke és Nagyné Balázs Gabriella főszervező nyitotta meg. Az ország különböző részeiből érkező közel 50 cimbora, csapatokat alakított és mintegy 10 állomáson bizonyíthatta felkészültségét Benedek apó meséiből. Volt ügyességi verseny, feladatlap kitöltése, mese dramatizáció, mesezsák, , meserét, szómagyarázat. A változatos feladatok igencsak próbára tették tanulóink tudását, leleményességét. Délutánra kialakult a sorrend, hiszen verseny volt a javából. Kis csapatunk 3.helyezést ért el. Jutalmuk egy-egy Cimbora-zsáknyi ajándék volt.

Persze a sikerhez felkészítőik is hozzájárultak.

Köszönjük nekik. Szép volt, Cimborák!

Nagyné Balázs Gabriella