Bara együttes
A Bara együttes 2000. januárjában alakult, ifjúsági népzenekar.
Tagjai: Géczy Anna (14), Nagy Dóra (13), Páll Balázs (16), Páll Éva (13) Varga Gábor (16), Varga Klára (19) éves iskolánk volt, illetve jelenlegi tanulója.

Színpadon megszólaltatott hangszereik: hegedű, brácsa, nagybőgő, tekerőlant, tambura, furulya, citera, doromb, okarina, gitár.

Elsősorban népzenét játszanak, műsoraikban azonban gyakran megszólaltatnak alkalomhoz illő könnyűzenét is.

Zenei tanulmányaikat 5 éve kezdték meg, az Érd Városi Zeneiskola népzene tanszakán, s ezzel párhuzamosan a klasszikus hegedű tanszakon is. Mivel két év után az érdi zeneiskolában a népzene tanszak megszűnt, a következő két évben a budapesti Nádasdy Kálmán Zeneiskola tanulói voltak. A Bara együttes megalapítása előtt a tagok többsége az azóta megszűnt Benta Népzenei Együttesben játszott.

Az elmúlt 5 évben az együttes számos (legalább 250-300) fellépésen vett részt. Kétszer kapták meg az Arany Páva díjat, kétszer nyerték meg a Vass Lajos Alapítvány egri népzenei versenyét. 2000-ben megnyerték a kapolcsi “Művészetek Völgye” rendezvénysorozat ifjúsági népzenei válogatóját. 1998-ban és 99-ben népzene kategóriában megnyerték az országos diák Ki Mit Tud? –ot (Miskolc, Budapest), s az együttes egyik tagja Páll Éva 1999-ben az egyéni népdaléneklés kategóriában aranyérmes lett (Budapest).

Általában minden fellépést elvállalnak, legyen szó iskolákról, óvodákról, fesztiválokról. 1999-ben Siófokon megnyerték az első magyarországi Utcazenész Fesztivált. Öt éve minden évben megrendezik lakóhelyükön, Tárnokon saját "nagyműsorukat", ahol külföldi csoportokat is vendégül látnak. Az elmúlt években török, görög, spanyol, portugál, szlovák, osztrák és cseh csoportokat láttak vendégül.

25 perces karácsonyi műsorukat tavaly felvette és közvetítette a százhalombattai Városi Televízió és átvette a Budapest TV.

Külföldi szerepléseik:

1997- Szerbia, Németország (Buchen)

1999 – Németország (Rastadt) Csehország (Liptál)

2001-től a nemzetközi hírű százhalombattai Forrás Néptánc Együttes ifjúsági csoportjainak kísérőzenekaraként is működnek.