Rajzszakkör az iskolán kívül II.

Kis csapatunk újfent útnak indult egy tárnoki művészhez. Ő nem más, mint Ament Éva néni. Éva néni grafikus végzettsége mellet tapasztalt, mesterektől, restaurátoroktól is tanulta a szakmát.

Legtöbb munkáját növényekkel, virágokkal díszíti, de találhatunk nála hagyományos, magyar motívumokkal díszítettet is. Miután megérkeztük hozzá, megmutatta nekünk műhelyét, eszközeit, és egy babaházat is, ami mindenkit elkápráztatott. Minden ugyanolyan volt benne, mint egy régi házban, csak sokkal kissebben. Ezek után nekünk is lehetőségünk volt arra, hogy kiéljük kreativitásunkat. Az egyik csoport kis faliórákat, a másik csoport névtáblákat készített, melyre különféle szimbólumok kerültek, s ezeknek mind más volt a jelentésük.

Amellett, hogy a hangulat nagyon jó volt, mindenkinek sikerült magával ragadó darabokat készítenie. A többi kis művész, és Bálint Éva néni nevében is köszönöm, hogy kipróbálhattuk ez az igazán sokoldalú mesterséget.

Jombach Bianka 8.a

Képek a látogatásról