Tök jó napok az iskolában

"Tök Jó Napok" az alsó tagozaton

Már nálunk sem ritkák a Halloween-bulik, ahol a gyerekek vicces és torzonborz jelmezekben rémisztgetik a felnőtteket, na meg egymást. Az elmaradhatatlan faragott tökfejek mellé elkél egy-két hangulatfokozó dekoráció is. A mókás tárgyak készítéséhez adtunk ötleteket, és szereztünk felejthetetlen perceket az ehhez kapcsolódó különböző tevékenységekkel.

Tanulóink választhattak az alábbi programok közül:

- különböző alapanyagokból készítettek töklámpásokat

- mécsestartókat és hajókat is faragtak, hajtogattak

- tökmagból képet ragasztottak

-"tökös" ételeket gyűjtöttek, kóstoltak

-"tökös" sorversenyen mérhették össze erejüket

- megkeresték, ki érdemli  a Tökfilkó címet.

A legjobban sikerült remekműveket  a zsibongóban mindenki megtekinthette.

Minden résztvevő kisgyerek nagyon jól szórakozott, és elmondhatjuk, ezek "Tök Jó Napok" voltak.

Bóni Cecília

"Tök jó napok" a felső tagozaton

Október végén a felső tagozat is „Halloween partit” rendezett. Megjelenés és részvétel csak jelmezben! A lányok többsége boszorkánynak, a fiúk pedig szellemnek és kalóznak öltöztek be. Töklámpást faragtunk, majd kezdetét vették a Halloweenes játékok, melyeken a részvételért cukorka járt. Almaevés, pudingevés, szellem vadászat és más érdekes „tökös” játékok színesítették a délutánt. A vetélkedő szervezésében Bálint Éva néni és a nyolcadikosok segédkeztek.

Mindenki remekül érezte magát és cukorkákkal megrakodva térhetett haza. Jövőre is szeretettel várunk mindenkit.

Szabó Éva

Képek a rendezvényről