A zene világnapján

Október elseje a zene ünnepe az egész világon, így a mi iskolánk is zenével és énekkel tisztelgett e csodás nap előtt.

A felsősök pénteken énekes-zenés összeállítást hallhattak, melyben az 5.c és a 8.a osztályok közös énekléssel szerepeltek. A hangszerkíséretet Kovács Csaba tanár úr biztosította, gitárján. A műsorban Révész Attila citerán és Boda Péter trombitán mutatta be tehetségét. A felsős műsor zárásaként iskolánk kórusának vezetője, Szinyéri Judit tanárnő mondott köszöntőt.

Az alsó tagozat az idei világnapon is vendégeket hívott. Martonvásárról érkezett hozzánk a Színvarázs Ullwila Zenekar, melyben akadályozottsággal élő fiatalok zenélnek, akik színkottából tanulják meg hangszeres zenét. Gyermekeinknek nem volt ismeretlen ez a zenei világ, hiszen a tavalyi évben is ők játszottak nekünk. A műsort nagy élvezettel hallgatták, és közben énekelték az ismerős dalokat a gyerekek. A műsor végét, a Honfoglalás c. film betétdala tette emlékezetessé, melyet igen sokan megkönnyeztek, majd vastapsot kaptak az előadók.

Hoppál Marianna

Képek a rendezvényről