„Nap mint nap” egészségesen

Iskolánkban fontos szerepe van a tanulók egészségnevelésének. Mi, pedagógusok igyekszünk hangsúlyozni az egészséges életmód, a helyes táplálkozás, a rendszeres testmozgás és tisztálkodás jelentőségét.

Immár hagyomány nálunk, hogy a tél kezdetén egy héten át az egészséges életmódé a főszerep.

Gyerekeink sok szép munkáját állítottuk ki a zsibongóban „Egészséges táplálkozás” címmel. Ismét nagy sikert aratott a zöldség- és gyümölcsszobor készítő verseny, mely tanulóink ötletgazdagságát bizonyította.

Záró rendezvényként kisdiákjaink forgószínpadszerűen vettek részt az egészséges alapanyagokból készült étvágyfalatok kóstolásán.

Ezek a napok azt sugallták a gyerekeknek, hogy felelősen kell gondolkodniuk és cselekedniük egészségükkel kapcsolatosan.

Bóni Cecília