Író-olvasó találkozó az alsó tagozaton

Április 11. a Költészet napja. Idén az alsós diákok egy személyes találkozóval lettek gazdagabbak e nap alkalmából.Galántai Csaba, író-költő látogatott el április 12-én minden osztályba.

Elhozta a gyerekeknek bemutatni mesekönyvét, melyet Ormányos Hüntyüllérről írt. Felolvasott egy fejezetet a történetből, melyet a lebilincselő előadásmód miatt mindenki nagy érdeklődéssel hallgatott. Beszélgetett az osztályokkal más, általuk ismert írókról, költőkről. Megtudtuk, hogy e mesekönyv előszavát Lázár Ervin írta.

Ezután néhány versét is elszavalta Csaba bácsi a tanulóknak. Ezek is igen nagy sikert arattak. Akik megrendelték a könyvet, egy hét múlva névre szóló dedikálással kapták kezükbe a tanulságos történeteket.

Jövőre remélhetőleg újra találkozhatunk Galántai Csabával, mert hamarosan megjelenő verseskötetét szeretné elhozni a tárnoki iskolásoknak.

Kelemenné Szántó Gabriella