Az Aradi Vértanúkra emlékeztünk

A nemzeti gyásznapon országszerte megemlékezéseket tartottak az aradi vértanúk tiszteletére. Az 1848-49-es szabadságharc leverése után 1849. október 6-án Aradon kivégezték azt a 13 honvédtábornokot, akik jelentős szerepet vállaltak szabadságküzdelmünkben, Pesten pedig hasonló sorsra jutott Batthyány Lajos, az első magyar felelős kormány miniszterelnöke.

Iskolánk aulájában - hagyományaink szerint - Bálint Éva tanárnő egy emlékfalat alakított ki, ahol az ünneplőbe öltözött gyerekek osztályfőnökeik segítségével felelevenítették a korabeli történelmi eseményeket, virágokat helyeztek el és meggyújtott mécseseikkel tisztelegtek a hősök emléke előtt.

A Kegyeleti Parkban Tárnok nagyközség délután öt órakor kezdődő megemlékezésén a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákságát Visnyovszki Viktória 7. a osztályos tanuló képviselte szavalatával, Bagdiné Dudog Orsolya igazgatónő és a diákönkormányzat tagjai pedig megkoszorúzták a ’48-as emlékművet.

Arany Andrea

Képek az eseménysorozatról