Tavaszi papírgyűjtés

Képek a felsősök gyűjtéséről

Környezetkímélő, takarékosságra nevel, támogatja az újrahasznosítást, összehangolt csapatmunkát igényel és pénzt hoz a konyhára - mindez egy egyszerű iskolai hagyományban rejlik, amit úgy hívnak: papírgyűjtés. A régi szokás nem megy ki a divatból. Iskolánkban évente kétszer szervezünk ilyen akciót: egyet ősszel, egyet pedig tavasszal. A színes és a fekete-fehér lapokat, kartonokat, hirdető- és reklámújságokat a nagyobb diákok házról házra járva szedik össze, míg a kisebbek a szülők segítségével gyűjtik és hozzák el az otthon és munkahelyeken feleslegessé vált hulladékot. Idén ez a megmozdulás különösen sikeres volt. Csak az alsó tagozat több mint 11 tonna papírt gyűjtött, ami több mint 300 000 Ft-ot ért. A befolyt összegből összejöveteleket, iskolai programokat, kirándulásokat tudunk, tudtunk megvalósítani.

Célunk a takarékosság mellett a környezettudatos nevelés volt, hiszen az újrafelhasznált papír minden tonnájával 12-16 db terebélyes fát mentünk meg a kivágástól! Ezek szerint csak a kicsiknek kb. 150 darab fa „köszönheti az életét”.

Kitartás, lelkesedés, kiváló csapatmunka, ugyanakkor szép egyéni eredmények. A legügyesebb osztályok:

1. 1.c 2012 kg

2. 2.c 1803 kg