Tojásfestés a könyvtárban

A Tárnoki Művelődési Ház és Könyvtár március 27-30. között tojásfestés írókával című foglalkozást szervezett az óvodások és iskolások számára, amire kisdiákjaink nagy örömmel jelentkeztek, teljes létszámmal kitöltve minden megadott időpontot.

Minden gyermek vitt magával néhány darab kifújt tojást, melyet a helyszínen írókával mintázott meg. Judit néniék nagyon kedvesen, barátságosan fogadtak bennünket. Segítettek megismertetni a technikát: mintázást, festést, melegítést és dörzsölést.

Az elkészült hímes tojásokat nagy örömmel vitték haza a gyerekek.

A könyvtáros nénik értékes programja biztosította, hogy a kisgyermekek megismerjék és emlékezetükbe véssék a húsvéttal kapcsolatos népi hagyományokat, népszokásokat.

Hasznos és kellemes időtöltés volt mindenki számára a könyvtárban töltött pár óra, ugyanis

nagy szükség van arra, hogy a mai fiatalok tiszteljék, megbecsüljék elődeink életét.

Halkovics Jenőné