A Föld napján

Képek a faültetésről

Iskolánk szép hagyománya, hogy gyermekeink erről az ünnepről többféleképpen is megemlékeznek. Az alsósok közül minden évben az első évfolyamot illeti a megtiszteltetés, hogy valami igazán maradandót hozzon létre. Legifjabbjaink mind a négy osztályból a jeles naphoz méltóan zöld pólóban, kapával, gereblyével, kis kannákkal sorakoztak fel az udvaron. Várhelyi Marika néni ismertette, miért is olyan fontos ez a nap számunkra, majd az 1. b-sek köszöntötték versekkel öreg bolygónkat. Őket követte a többi osztály, hiszen mindenki készült dallal, verssel is. Ezután jött csak a java, hiszen környezetünk védelméről, élhetőbbé tételéről nem elég csupán beszélni, tenni is kell érte! Az elsősök két gyümölcsfát ültettek el aznap délután, hogy szebbé, barátságosabbá tegyék iskolánk játszóterét. Mindenki igyekezett derekasan kivenni részét a munkából. S mennyivel szebb lett az udvar! Azóta nap mint nap kettővel több facsemetét öntözgetnek serényen kis gazdáik, miközben izgatottan várják, mikor kóstolhatják már meg a finom meggyet, cseresznyét. Rájuk már biztosan igaz a mondás: Ültess egy fát ...

Markó Ágota

Képek a faültetésről