Luca-napi vásár

Képek a rendezvényről

Évek óta hagyomány iskolánkban a Luca-napi vásár. Ilyenkor a vásárosok mellett a gyerekek is készítenek apró ajándékokat, édességeket.

Valamikor régen Luca napjának hajnalán a gyerekek körbejárták a házakat. Mondókákkal bő termést és jószágszaporulatot ígértek kisebb ajándékokért cserébe. Ebben az évben a 2. c osztály készült egy rövid megnyitó műsorral. A kotyolás során mi is ígérgettünk sok szépet és jót a közönség legnagyobb örömére.

Ezután a 4. b osztály tanulói egy vidám vásári jelenetet adtak elő a Lúdas Matyi című darabból.

Jó hangulatban telt el a délután. A szülők által sütött finomságokat a gyerekek eladták, vagy megették. Nagy sikere volt a forró csokinak és a gyümölcsös édességnek is.

Sulai Gáborné, Ottné L. Júlia

Képek a rendezvényről