Mézeskalács készítés az alsóban

Képek a rendezvényről

A karácsonyi témahét keretein belül mézeskalácssütést is szerveztünk tanulóinknak. Ez a tevékenység már hagyománnyá vált iskolánkban a karácsonyvárás időszakában.

Előző este a tanító nénik és a szülők begyúrták a tésztát. A gyerekek sodrófákkal, köténykékkel, tálakkal, süteménykiszúrókkal, cukorgyöngyökkel felszerelkezve érkeztek az iskolába. A higiéniai előírásoknak eleget téve hozzáláttak kiscsoportokban a cipók „gyurmázásának.”

Jó volt látni, ahogyan ismerkedtek a tésztával, majd nekiveselkedtek, hogy kinyújtsák és különböző formájú mézeskalácsokat készítsenek. Meglepődtünk, hogy némelyik gyerek kezében milyen jól állt a nyújtófa. Nemsokára finom illatok töltötték be az iskola minden zegzugát.

A gyerekek alig várták, hogy megkóstolhassák munkájuk eredményét.

Egy jól sikerült dolgos-szorgos, meghitt megmozdulásról számolhatunk be, ahol mindenki jól érezte magát. Így készültünk együtt a karácsonyra.

„ Kisfenyő csillogó,

Sok narancs, mogyoró.