Tökkirályválasztás az alsóban

Képek a rendezvényről

Idén is megrendeztük iskolánkban a Tökkirályválasztást. A jelentkezők egy elsődleges válogatáson estek át,ahol tájékozottságukról, csavaros észjárásukról tettek tanúbizonyságot. Ezek után 27 " királyjelölt" indulhatott a nagy erőpróbán! Három feladatot kellett teljesíteni ahhoz, hogy valakiből király lehessen. A gonosz ellenség legyőzése, hordó lovaglás és végül a királylány kimenekítése az ördög várából nem kis nehézség elé állította tanulóinkat! A lelkes "alattvalói" bíztatás azonban megkönnyítette dolgukat. A megpróbáltatások után Jankó Donát 3.c osztályos tanulót koronáztuk királlyá.. A király kamarása Kalmár Barnabás (4.c), udvarhölgye Balogh Lilla Zsófia (4.b) és apródja Kozel Benedek (2.c)  lett. A koronázást követően a 4.b osztályos tanulók a király tiszteletére és a közönség szórakoztatására előadták a Tojásmese c. színjátékot. Az előadás végeztével királyunk békével elbocsátotta a sokadalmat.

M.Gy.P.

Képek a rendezvényről