Diákparlament

Az Országos Diákparlament felmenő rendszerben kerül megrendezésre. Az intézmények küldöttei megyei fórumokon vitatják meg a diákélet aktuális kérdéseit. A tanév első napjaiban rendeztük meg az intézményi diákparlamentet. A diákközgyűlésen az alábbiakról volt szó:

1. Az intézményvezető és a diákönkormányzat vezetője beszámolt az előző diákközgyűlés óta eltelt időszak munkájáról, és a gyermeki jogok, a tanulói jogok helyzetéről és érvényesüléséről.

2. Tájékoztató hangzott el a 2014. évi Országos Diákparlament összehívásáról és a diákok által felvetett kérdéseket, javaslatokat vitattuk meg.

3. Az intézményt képviselő küldött által képviselendő álláspont kialakítása.

A megyei diákparlamentre október 15-én kerül sor, ahol iskolánkat Kürti István 8. osztályos tanuló képviseli.

Szeder Lászlóné