Karácsonyi ajándék

Az év legnagyobb ünnepe, amelynek a leggazdagabb tartalma van : a KARÁCSONY.

A karácsony az öröm, a szeretet, a megbékélés ünnepe, mintha karácsony este mindannyiunkba egy kis angyal bújna. Ezen az estén apró figyelmességekkel ajándékozzuk meg szeretteinket.

Az ünnepléshez számos régi népszokás kapcsolódik. Magyarországon hagyománnyá vált a betlehemes játék, amelyben Jézus születésének eseményei elevenednek meg. Találkozhatunk a szállást kereső szent családdal, a pásztorokkal, a három napkeleti bölccsel.

A népszokások közül a legelterjedtebb a feldíszített fenyő, a karácsonyfa állítása. Iskolánkban, mint minden évben idén is a családi együttlétet megelőzve, a gyerekek és nevelők közösen ünnepelhettünk egy gyönyörű fenyőfa körül, melyet ajándékba kaptunk.

Szeretnénk köszönetet mondani Klemné Zabó Ágnesnek és a tárnoki Önkéntes Tűzoltóknak, hogy az adventi időszakban karácsonyt varázsoltak iskolánkba.

Muskovicsné Lepsényi Katalin