Víz világnapja a 2. osztályban

A második osztályosokkal egy témahét keretében foglalkoztunk a „VÍZZEL”, mint életfeltétellel. A ráhangolódást a VÍZ VILÁGNAPI gyűjtőmunka előzte meg. Minden tanítási órán foglalkoztunk a témával, érintve a tananyagot.

Olvasás órán Móra Ferenc: A világ vándora című mese feldolgozásakor megtanultuk a víz körforgását. Napköziben a Varázslatos iskolabusz sorozat: Vízország megtekintésével tettük élményszerűbbé az ismereteket. Magyar órán páros és csoportmunkába keresztrejtvényeket, TOTÓ-t oldottak meg tanulóink. Matematika órán vízzel kapcsolatos űrtartalom-méréseket, kísérleteket végeztek kiscsoportban. Környezetismereten elkészítettük a „VÍZLÁBNYOMOT”, megbeszéltük, mire használjuk e kincset, és hogyan tudnánk a fogyasztást (lábnyomot) csökkenteni. Technika órán műanyag flakonból vízimalomkereket készítettük el. Rajz órán a rajzpályázatra készítettünk szebbnél szebb alkotásokat, képeket. A szabadban „Vizes” dalokat énekeltünk, körjátékoztunk, majd versenyeztünk a testnevelés óra kertében. Összegzésként elsétáltunk a HORGÁSZTÓHOZ és a BENTA patakhoz, ahol tapasztalatokat szerezhettünk vizeink tisztaságáról. Végül szabadidős tevékenységként „Vízcsepp”- plakátot állítottunk össze csoportmunkában, melyen az ivóvíz fontosságát és a környezetszennyezést hangsúlyoztuk.

Pataki Katalin