Közös ének a tárnoki hagyományokért flashmob

Képek a rendezvényről

Film a rendezvényről

Iskolánk a „Köznevelés az iskolában, Partnerség és hálózatosodás”  projekt zárásaként egy flashmobot szervezett tanulóinknak.

Célunk az volt, hogy ezen az újszerű megmozdulásunkon felhívjuk a figyelmet arra, hogy a mai fiatalság nemcsak a számítógép világában aktív, hanem településünk hagyományőrzésében is szerepet vállal. Ezért úgy gondoltuk, hogy megtanítjuk a gyerekeknek a Csendes kis falucska Tárnok című nótát. Több héten keresztül lelkesen gyakoroltunk. Az eseményt május 26-án Tárnok egyik központi helyén, az Egészségház előtti téren valósítottuk meg. Délelőtt 10 óra körül több irányból bevonultak a felsősök és az őket tanító pedagógusok. Az éneklést egy tanuló kezdte el, majd fokozatosan kapcsolódtak be a többiek. Hatalmas tapssal zártuk a műsort.

Célunk volt felhívni a környezetünkben élők figyelmét, hogy a közösségépítés, hagyományőrzés mennyire fontos. Megmutattuk, hogy diákjaink képesek összefogni egy nemes ügyért, közel kétszázan megtanulni és előadni településünk dalát.

Ez a közös ének az elmúlt hónapok eseményeinek méltó zárása volt.

Iskolavezetés

Képek a rendezvényről