Luca napi vásár az iskolában

Iskolánk alsó tagozatos épületében Luca napi vásárt szerveztünk, kis csapatunk első alkalmaként.

A rendezvényen az osztályok saját kis kézműves termékeiket árulhatták, azzal a céllal, hogy osztálypénzüket gyarapíthassák. Természetesen helyet kaptak a helyi kézművesek is termékeikkel. Fontosnak tartottuk, hogy minden korosztály megtalálja a neki való kis portékákat, és egyúttal próbáltunk változatos kínálatot biztosítani. Egy kis karácsonyi zenével, meleg teával és sok-sok ingyen öleléssel igyekeztünk ünnepi hangulatot teremteni, ami a gyerekek, vásározók és vásárlók arcát elnézve, szerintem bátran kijelenthetjük, sikerült is. Ezek mellett Luca-naphoz híven ültettünk kicsi poharakba búzát, amely reményeink szerint ki fog nőni. A vásár nagyon jó hangulatban telt, a gyerekek élvezték, ők is árulhattak, vásárolhattak kedvük szerint, egyszóval jól érezték magukat. Ugyan a szervezésben van hova fejlődnünk, de ezen bőven lesz alkalmunk javítani.

Fontosnak tartom megemlíteni, hogy az iskola vezetése és pedagógusai is segítették munkánkat ötletekkel, illetve azzal, hogy lehetőséget kaptunk a vásár megszervezésére. Köszönjük nekik! Örömmel láttuk, hogy sokan eljöttek a vásárba.

Pálfi Diána

Képek a rendezvényről