Önkéntesen a tiszta Magyarországért!

Képek a programról

Iskolánk idén is csatlakozott a TeSzedd! mozgalomhoz, melynek keretében önkéntesek varázsolják tisztábbá környezetüket.

Az akció során először a falu térképén mutatták meg mindegyik osztálynak a szervezők, hogy hol, melyik utcában fogják szedni a szemetet. A 8. b-seknek az Ősz és a Nyár utca végigjárása jutott.

Először balesetvédelmi oktatásban részesültünk, majd mindenki kapott egy pár gumikesztyűt, és négyen-öten egy-egy gyűjtőzsákot. Szép idő volt, szívesen végeztük feladatunkat, vidám hangulatban zajlott a szemétvadászat.

A legtöbb hulladékot, amely a zsákba került, a sok-sok cigarettacsikk jelentette. A tavalyi három zsákkal szemben ebben a tanévben „csak” egy félzsáknyi lett a gyűjteményünk.

Örömmel tapasztaltuk, hogy a tavalyi évhez képest alig találtunk szemetet.

Lukács Dóra 8. b-s tanuló

Képek a programról