Újraélesztés oktatása

Képek a programról

Egy sikeres pályázat eredményeként 75-en, gyerekek, pedagógusok, technikai dolgozók tanulhatták az újraélesztés menetét egy áprilisi délutánon. Marsi Zoltán oktató először elméletben, majd gyakorlatban mutatta be a lépéseket, amit később mi is kipróbálhattunk. A negyedik és a felsős évfolyam tanulói nagy figyelemmel, komolyan hallgatták az előadást, végezték az újraélesztést, megérezvén ennek fontosságát. Aki sikeresen teljesítette a tanfolyamot egy kis kártyát kapott ajándékba, mely tartalmazza az újraélesztés lépéseit, illetve a segélykérő telefonszámokat. Az oktatás végén sokan először láttak élőben defibrillátort, melynek működését ki is próbáltuk.

Ezen a foglalkozáson igen hasznos ismereteket szereztek a résztvevők, de reméljük, csak ritkán kell alkalmazni az itt tanultakat!

Pintér Lászlóné

Képek a programról