Anyák napja az iskolában

Kevés olyan szívet melengető ünnep van az év folyamán, mint az anyák napja május első vasárnapján. Ekkor köszöntjük édesanyánkat, megköszönve mindazt a gondoskodást és szeretetet, mellyel születésünk óta elhalmozott bennünket.

Nemcsak otthon, hanem az iskolában is ünnepelünk. A kis elsősöktől a nyolcadikos diákokig minden gyermek titokban verset, köszöntőt, dalokat tanul, és saját kezűleg készített ajándékokat rejteget, míg el nem érkezik a várva várt nap.

A 3. a osztályosok is sok-sok szeretettel készültek, örömmel gyakoroltak, kitartóan próbáltak heteken át. Előadásukat gyönyörű muzsikával, furulyaszóval fűszerezték. Mindannyian hálás szívvel köszöntötték édesanyjukat, nagymamáikat. Megható dalaikat István tanító bácsi kísérte gitáron. Bensőséges ünnepüket a virágok átadása tette még felemelőbbé.

Markó Ágota