Állatok Világnapja

Az Állatok világnapja alkalmából ellátogattunk Anasztáziára, egy helyi gazdaságba. Az iskolában már sokat tanultunk a házi állatokról, gondozásukról. A valóságban mindezt látni és megfigyelni már sokkal jobban tetszett a gyerekeknek. A gazda felesége, Edina vezetett körbe, miközben igen érdekes dolgokról mesélt. Megfigyelhettük, hogyan fejik a teheneket, megkóstolhattuk a frissen fejt tejet. Láthattuk, hogy hol tartják, gondozzák, milyen táppal etetik őket. Megsimogathattuk a kis bocikat, malackákat. Sétánk során elkísértek a libák, pulykák is. A gyerekek legnagyobb öröme az volt, amikor a szénabálákon hancúrozhattak. Kicsit koszosan, de annál több élménnyel tértünk haza a tanyasi látogatás után.

Grnyedicsné Pataki Katalin
4. s osztályfőnöke