Nyenyere és társai – hangszerbemutató az alsó tagozaton

Képek a programról

A Zene világnapja alkalmából a községünkben élő, Gulyás Ferenc néprajzkutatót hívtuk meg, aki munkásságáért és a magyar népzene ápolásáért a Magyar Kultúra Lovagja elismerésben részesült. Pályafutása során különböző népzenei együttesekkel több kontinenst is bejárt, a magyar népzenei motívumokat felhasználó NOX együttesnek pedig egészen a felbomlásáig hangszeres népi zenésze volt.

A népzenész és hangszerkészítő mester sokféle, számunkra ismerős és ismeretlen hangkeltő eszközt hozott el, mutatott be gazdag gyűjteményéből. Egy kisebb fajta „kiállításon”csodálhattuk meg a népi hangszerek gazdag világát. Feri bácsi előadásából tanulóink megismerhették a furulya, dob, és hegedű ősi változatát. A tárogató hangjával felidézte iskolánk névadójának alakját is. A bemutatót gyerekeink nagyon élvezték, mert a vállalkozó kedvűek zenélhettek is a szinte már feledésbe merült hangszerekkel. A jó hangulatot a közös dalolás csak fokozta, de erről beszéljenek a képek! Köszönjük a tartalmas előadást!

Rihóné Markó Katalin

Képek a programról