Elsősavatás

Az iskolánkban szokássá vált, hogy az idősebb diákok köszöntik az első és az ötödik osztályos tanulókat.

Az elsős avatások nagyon izgalmasak voltak. Amikor beléptünk az ajtón, a kicsik megszeppenve néztek ránk. Egy gyors bemutatkozás után rögtön a közepébe is vágtunk a dolgoknak. Köszöntöttük a diákokat, és néhány jó tanáccsal is elláttuk őket, amelyeket reméljük meg is fogadnak. Ezután játékos feladatot kellett megoldaniuk, ahol mindenki nagyon ügyes volt. A játék után, az iskola többéves hagyománya szerint megtörtént a kicsik eskütétele, ezzel pedig igazi „Rákóczis” kisdiákká váltak. Egy kis ajándékkal is kedveskedtünk nekik. Az idei évben minden elsős tanuló egy tornazsákot kapott a DÖK tagjaitól. Amikor pedig elköszöntünk, hirtelen mindenki odafutott hozzánk, és öleléssel, sok kedves szóval búcsúzott el tőlünk.

Varró Virág 7. b osztály