Mi így „ünnepeltük” a magyar kultúra napját

Képek a rendezvényről

Hagyományainkhoz híven minden évben igyekszünk ünnepeinket, megemlékezéseinket színesebbé, változatosabbá, rendhagyóvá tenni. Iskolánkban már szokássá vált, hogy egész hetes programsorozatot szervezünk a magyar kultúra napjának tiszteletére. Kölcsey kora ma már távolinak, elképzelhetetlennek tűnik gyerekeinknek, mi megpróbáltuk közelebb hozni, szemléletesebbé tenni, a Himnusz születésének korát. Alsós tanulóink egy rövid megemlékezésen vehették át a titkokat rejtő borítékokat. A levél sok izgalmas feladatot tartalmazott: játékok készítését a költő korából, a kor verseinek illusztrálását, mesék, versek gyűjtését a híresség korából, Kölcsey Ferenc és Erkel Ferenc kapcsolatának bemutatását tablón. Az utolsó feladat pedig az ötletekről, a fantázia szárnyalásáról szólt, kíváncsiak voltunk, hogy csemetéink jövőre a témahéten milyen feladatokat oldanának meg szívesen. A hét minden napja az alkotó munka zajától volt hangos. Jó volt látni, hogy kicsi kezeikkel milyen lelkesen szorgoskodnak, szemük csillogott az örömtől. Tengernyi ötletes pályamunka érkezett. A zsűri nagyon nehéz helyzetben volt, pedig az évfolyamok csak egymással versenyeztek, több első helyezés is született. A díjakat Orsi néni, iskolánk igazgatója adta át, mindenki örült a meglepi ajándékoknak. A „kisiskola” aulájában kiállítottuk a résztvevők munkáit, amit február végéig tekinthetnek meg az érdeklődők. Köszönjük a szülők és kollégáink együttműködését, támogatását, hiszen nélkülük nehezen valósulhatott volna meg elképzelésünk.

Felsőseink pedig izgalmas vetélkedőn vettek részt, amit Arany Andrea tanárnő állított össze. Az osztályok egymással versenyeztek. A program zárásaként egy tablót kellett elkészíteni az alábbi témákban: Kölcsey és a Himnusz, Feltalálók, Építészet, Sport, Film és sajtó stb. A nagyokat Kovács Vanda tájékoztatta az eredményekről. A „nagyiskola” folyosójának falára pedig kikerültek az osztályok ötletes munkái. Jó érzés volt, hogy tanulóink ilyen szép számban vettek részt a programon és nagyfokú érdeklődést mutattak a téma iránt.

Baráth Ildikó

Képek a rendezvényről