Újraélesztés-oktatás az iskolában

Képek a felkészítésről

Az Elsősegélynyújtás Oktatásáért Alapítvány 2016 szeptemberében indította útjára az Elsősegélynyújtás referencia iskolahálózatot, melynek tavaly óta a tárnoki iskola is tagja. Szakkörön, biológia, természetismeret és technika órákon kiemelten foglalkozunk az elsősegélynyújtás oktatásával. Az alapítvány segédeszközökkel, kötszerekkel segíti a munkákat. Önkormányzatunk egy pályázat útján defibrillátort helyezett el iskolánkban, amit vészesetben használhatunk, de oktatásra nem. Az alapítvány segítségével egy hónapra hozzájutottunk egy oktató defibrillátorhoz. Elsősorban a felső tagozatos diákjainknak tanítottuk meg az alapszintű újraélesztést ennek a készüléknek a használatával. Tanulóink nagyon ügyesnek bizonyultak, igaz újraélesztést több éve tanítunk nekik. Reméljük, a valós életben nem kell használniuk az itt megszerzett tudást.

Pintér Lászlóné

Képek a felkészítésről