HANGSZERESSss program a felsőben

Képek a programról

Április 29-én délután az iskolánk zenétől volt hangos. Ezen a napon érkezett hozzánk a Zenezóna Művészeti és Oktatási Alapítvány, akik a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával egy országjáró turné keretén belül látogatják meg azokat az intézményeket, amelyek nyitottak a zenei nevelésre. A rendezvény célja, hogy a gyermekeknek közvetlen koncertélményt nyújtsanak és az interaktív élményprogram hatására kedvet kapjanak a zenei tanulmányokhoz. A közel négy órás program egy rendhagyó énekórával kezdődött. Kovács Áron és Kékkői Zalán közös zenélésre invitálta a gyerekeket. A kezdeti bátortalanság után a diákok különböző hangú csengőkkel, gitár- és dobkísérettel játszottak el ismert számokat. Ezek után kezdődött el igazán a „buli”. A KÁOSZ Központ zenekar egy harminc perces élő zenei koncertet is tartott. Fantasztikus volt látni, hogy a diákok egyszerre énekelnek Queen és AC/DC számokat is. A koncert után hangszerbemutató következett, amely során megismerhettük a könnyűzene alaphangszereit és legfontosabb tulajdonságait. A bemutatót követően „hangszersimogató” keretében a diáksereg közelről is megnézhette és kipróbálhatta a kiállított zongorákat, dobfelszereléseket és gitárokat. A délután felejthetetlen élményt nyújtott mindenki számára. Nagyon sok diákunknak ez volt az első igazi koncertélménye!

Ezúton szeretném megköszönni az alapítvány munkatársainak, a szervezőknek és a zenészeknek hogy az iskolánk is részt vehetett a programban, és velünk együtt töltöttek el fantasztikus délutánt!

Madarász Csilla

Képek a programról