Megjött a Mikulás…

Képek a programról

Messze „Télországból” 2019. november 29-én a Kisiskolába megérkezett a Télapó. Ezzel sok-sok nagycsoportos óvodásnak szerzett meglepetést, örömet. Hosszú évek hagyománya, hogy Iskolakóstolgató rendezvénysorozatunkat Mikulásváró zenés esttel nyitjuk meg, ahol bemutatjuk a leendő első osztályos osztályfőnököket és az intézményünkben folyó nevelő-oktató munka sokszínűségét. A program a művészeti tagozat bemutatkozásával kezdődött. A 3.b osztályos tanulók A négy gyertya című művet adták elő, a darabot betanította Lauber Katalin osztályfőnök, zongorán kísért Reményi Brigitta tanítónő. Ezt követően Karácsonyné Domokos Aranka a Sóskúti Andreetti Károly Általános és Művészeti Iskola intézményvezető helyettese tájékoztatást adott a zene- és hangszertanulás lehetőségeiről, hiszen évek óta zenepedagógusaik ismertetik meg tanulóinkkal ezt a csodálatos művészeti ágat. Beszámolóját a diákok hangszeres bemutatója követte. A művésztanárok egy közös produkcióval kedveskedtek a vendégeknek. Dalukra a Mikulás szánja is megérkezett az osztályfőnökökkel:

1.a Valczerné Serestei Andrea matematika és táblajáték irányultság

1.b Reményi Brigitta angol – magyar két tanítási nyelvű

1.s Rihóné Markó Katalin sporttagozat.

A gyerekek dalai, versei a Nagyszakállú szívéig hatoltak, aki ajándékával elhalmozott minden kedves vendéget.

Köszönjük, hogy ilyen nagy számban mutattak érdeklődést munkánk iránt.

Szeretettel várjuk Önöket január 17-én 17.00 órakor „Ügyes kezek” foglalkozásunkon, ahol a matematika- és az angoloktatásunkból adunk egy kis ízelítőt.

Baráth Ildikó

Képek a programról