Elsősegélynyújtás

Szeptember óta járok az iskolába elsősegély szakkörre. Nagyon szeretem ezeket az órákat, mivel érdekesen tanulunk hasznos dolgokat. Az itt elsajátított ismereteimnek köszönhettem, hogy az egyik hétvégén egy idős néninek tudtam segíteni.

Vásárolni voltam a nagymamámmal, amikor az eset történt. Észrevettem, hogy egy néni megszédült a mozgólépcső végén, és a földre esett. Rögtön odaszaladtam és láttam, hogy elvesztette az eszméletét. Míg mások megijedtek, addig én a tanultak alapján a lábait felemeltem, hogy a vérkeringése rendeződjön. Kis idő múlva magához tért, majd a felnőttek segítségével felültettük. Megköszönte a gyors segítséget.

Örömmel töltött el, hogy tudtam segíteni, a tanultakat alkalmazhattam a valóságban is.

Katona Nóra 7. b