„Dideregtünk eleget, vártuk már a meleget…”
Avagy kiszebábégetés a tárnoki suliban

Képek a programról

Film a kiszebábégetésről

Nádból, lopótökből készült az idei kiszebábunk a tárnoki suliban. A kisiskola aulájában lett elhelyezve, lábainál egy dobozzal. Ide dobhattuk be rossz tulajdonságainkat, amelyeket március 4-én, csütörtök délután a kisiskola udvarán a kiszebábbal együtt elégettünk – megszabadulván tőlük.

Ide kívánkozik egy őszinte gyerekszájtörténet az osztályomból. A rossz tulajdonságokat írtuk éppen fel a papírra, amikor megszólított az egyik tanítványom:

-          Kriszti néni! Én ezeket már tavaly is felírtam, mégsem múltak el!

Időm sem volt válaszolni, egy másik gyermek megelőzött:

-          Tudod, úgy van az, hogy azt neked is akarni kell, neked is tenned kell érte.

Micsoda bölcsesség egy kilencévestől!

A kiszebábot nemcsak elégettük, előtte egy kis műsort is meghallgathattunk a 3. c osztálytól: versekkel elbúcsúztattuk a telet, köszöntöttük a tavaszt, majd csúfolódós csujogatásokat mondtak egymásra a fiúk és a lányok.

A munkánkba valami hiba csúszhatott, mert sajnos nem hoztuk meg a meleget, de bízunk benne, egyszer csak megjön a jó idő is.

Dr. Gyetvainé Gerlai Krisztina

Képek a programról