A pénz nem fán terem

Képek a programról

A pénzügyi tudatosság hetének keretében sokat foglalkoztunk a mindennapi pénzügyekkel. Már ideje korán meg kell ismertetni gyermekeinkkel, hogy „A pénz nem fán terem”,  „Ki, mint vet, úgy arat”, milyen is egy családi költségvetés. „Sok kicsi sokra megy”: hogyan takarékoskodhatnak, mi az a zsebpénz, mire gyűjthetünk. Milyen bankjegyeink vannak, és ezek kit és mit ábrázolnak. E kérdésekhez kapcsolódóan meséket olvastunk, filmeket néztünk, vásároltunk, gyűjtőmunkát végeztünk. Meghirdettük a Perselykészítő versenyt, ahol a legötletesebbeket díjaztuk. A programok zárónapján iskolánk aulájában állítottuk ki a legkreatívabb munkákat, plakátokat, legszebb meseillusztrációkat. Elismerés diákjainknak a tevékeny, érdeklődő és szorgalmas munkáért, melynek csak nyertesei lehetnek, hiszen a feladatok elvégzésével ismereteik gyarapodtak.

Pataki Katalin

Képek a programról