Elsősegély

Képek a foglalkozásokról

Elsősegély szakkörön, és a nyolcadikosok biológia óráin elméletben megtanítjuk a tanulóknak a légúti idegentest eltávolítását. Az oktatást a gyakorlat követte. A felső tagozatos szakkörön, erre a célra készült mellénnyel sajátították el diákjaink az életmentést. Az esetek egy részében étkezés közbeni félrenyelés, vagy valamilyen tárgy okozhatja a légút részleges vagy teljes elzáródását.

Végzős osztályoknak ezen kívül tanítjuk a felnőttek defibrillátorral történő újraélesztését, hogyan látunk el végtagsérültet, égés-, marás okozta sérülést, mit kell tenni infarktus és stroke gyanújakor. Köszönet a község lakóinak, akik az elmúlt évek alatt nagy mennyiségű elsősegély dobozt hoztak be az iskolába, így egyszerre gyakoroltathattuk a gyenge, illetve erős vérzés ellátását, a háromszögletű kendő használatát.  Iskolánk az Elsősegélynyújtás Oktatásáért Alapítvány referenciaiskolája, így sok segédeszközre tudunk pályázni. Az idei tanévben kaptunk tartós (5 év) használatra oktató defibrillátort, és egy hónapig gyakorolhattunk az idegentest eltávolítását segítő mellénnyel.

Remélhetőleg sikeres pályázatokkal, lakossági segítséggel tovább bővíthetjük eszközparkunkat.

Pintér Lászlóné

Képek a foglalkozásokról