A Zene világnapján

Mindenik embernek a lelkében dal van,
és a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek.”

Október 1-én ünnepeljük a zene világnapját. A dal közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat. Az ezerarcú muzsika megismerése elvarázsolja gyermekeinket, mivel a zene az egyetlen olyan világnyelv, melyet bárki, bárhol megért.

Ez alkalomból látogatott el kisiskolánkba tagintézményünk csapata, az Andreetti Károly Művészeti Iskola zenészeivel, gyermekkórusával. Diákjaink izgatottan és érdeklődve gyülekeztek az aulában, kíváncsian figyelték a készülődést.

A várakozó csendben egyszer csak felcsendült az ének és megszólaltak a hangszerek. Ahogy Kodály Zoltán mondta: „Nem sokat ér, ha magunkban dalolunk, szebb, ha …mind többen.”

Az előadás végére az összes gyermek együtt énekelt a vendégekkel, és közösen élveztük a zene szeretetét. Remélem, a jövőben máskor is lesz még ilyen fantasztikus élményben része kisiskolásainknak.

Grnyedicsné Pataki Katalin