Kiszebáb-égetés a kisiskolában

Képek a programról

A kedvelt néphagyományt megelevenítve, a 3. a osztály tanulóinak főszereplésével búcsúztattuk el a telet.

Március 7-én délelőtt, a kisiskola udvarán égettük el a János bácsi által készített méretes, szalmatestű, színes ruhába öltöztetett kiszebábot, jelképezve a tél elűzését. A 2. c osztály saját kiszebábocskákat is készített az alkalomra. A tűzben nem csak a bábok égtek el, de a rossz tulajdonságainktól is búcsút vettünk, amiket a korábbi napokban kis cetlikre írtunk és egy szép papírdobozba rejtettünk.

Az eseményt Komáromi János versei és a különféle zajkeltő eszközök (pl. cintányér, csörgő, kereplő stb.) megszólaltatása tette igazán hangulatossá, feledhetetlenné.

Az akció láthatóan sikeres volt. Legközelebb decemberben, szeretettel várjuk újra a telet!

Papp-Mayer Zsófia (osztályfőnök, 3. a)

Képek a programról