A felsősök farsangja

Képek a rendezvényről

Farsang, kacsák, pingvinek

Az iskolánk farsangi programsorozatának harmadik heti eseménye volt a felsősök maszkos kavalkádja. Idén is a csoportos ötletek nyerték el a közönség és a zsűri tetszését. A mulatság lebonyolítását Bálint Éva néni és a Diákönkormányzat vállalta magára. A kikiáltó ékes hangon, rigmusokban beszélve hívta meg a mulatozni vágyókat. Utána bevonult farsangherceg és hercegnő, majd a nyolcadikosok nyitótáncában gyönyörködhettünk. Ezután vette kezdetét a tulajdonképpeni jelmezes felvonulás. A gyerekek egyéni és csoportos jelmezekkel egyaránt versenyeztek. Az izgalom a tetőfokára hágott. Mindenki kíváncsi volt a többi osztály ötletére.

Helyezések:

Egyéni: I. Vass Dóra 7. b Cápa

Csoportos: I. Lakodalom 6. c Felkészítő tanár: Pintér Lászlóné, II. Vidám kacsák 5. a Felkészítő tanár: Bálint Éva, III. Táncoló talpak 7. c Felkészítő tanár: Drobenák Katalin

A zsűri különdíjjal jutalmazta Kincses Róbert rep dalát, amelyet saját maga írt, és a 6. b osztály közreműködésével adott elő. Felkészítő tanár: Kávai Katalin

A díjazott produkciók érdeme nem csupán a kiváló ötlet volt, hanem a kivitelezés, a jelmezek minősége is. A koreográfiák hosszas gyakorlásról árulkodtak, ennek ellenére a gyerekek szívvel-lélekkel, vidáman adták elő produkcióikat. A bemutatott jelmezeknek akkora sikere volt, hogy három csoportot, a nyolcadikosok nyitótánca mellett, meghívtak a szülők-nevelők báljára is. Láthatóan mindenki jól érezte magát a kacsa, pingvin „bőrében”. Végül fergeteges össztánc zárta a felvonulást, ahol lakodalmasok, madarak, cápák együtt ropták a közönséggel.

Reméljük, akik eddig nem öltöztek be, jövőre kedvet kapnak az „alakoskodáshoz” és még viccesebb ötletekkel állnak elő.

Lejegyezte: Kávai Katalin

Képek a rendezvényről