Farsangi bál 2018

Képek a rendezvényről

Közös siker a batyusbálon

Iskolánkban február 10-én került megrendezésre a hagyományos farsangi batyusbál. A rendezvény a Szülői Munkaközösség és a Tárnoki Iskola Alapítvány összefogásában kettős céllal valósult meg. Az egyik, hogy az azon részt vevő szülők, pedagógusok, önkormányzatunk dolgozói, egy jó hangulatú éjszakát eltöltve szorosabb, közvetlenebb kapcsolatot alakítsanak ki egymással. Bár a résztvevők létszáma kicsit lehetett volna több, de akik ott voltak, nagyon pozitívan nyilatkoztak az eseményről. Reméljük, hogy ezek a visszajelzések jövőre azokat is odacsábítják a mulatságra, akik idén nem vettek részt rajta.

A rendezvény másik célja az volt, hogy annak nyereségével növelve az alapítvány rendelkezésére álló pénzösszeget, annak több lehetősége legyen arra, hogy javítsa a tárnoki diákok oktatásának feltételeit. A szülők az alapítvánnyal közösen az idei, illetve a tavalyi bál bevételének felhasználásáról úgy döntöttek, hogy azzal segítik az állam által adott informatikai eszközök hatékony beépülését a tanítás mindennapi folyamatába. Például pénzeszközzel járulnak hozzá ahhoz, hogy minél több teremben legyen fixen felszerelve projektor, ha szükséges vásznakat, hangosító rendszert vesznek azokhoz, illetve egyéb szükséges eszközvásárlást hajtanak végre.

Azt hogy, nagyon sokan átérezték a cél fontosságát bizonyítja, hogy a résztvevők tavalyihoz képest hasonló létszáma ellenére, közel másfélszer jobb eredménnyel zárt a rendezvény. Leginkább ez a támogatójegyek eladásából látszik. A bevételeket és a kiadásokat tekintve a belépőkből befolyt összeg 138 400 Ft, a támogatójegyből 225 000 Ft, a tombolából 184 000 Ft, a büféből 18 000 Ft volt. A bál lebonyolításának összköltsége pedig 129 750 Ft-ot tett ki. A kuratórium úgy döntött, hogy az így befolyt 435 650 Ft nyereséget a tavalyihoz hozzáadva, illetve azt kiegészítve, 800 000 Ft pénzösszegben határozza meg azt az anyagi támogatást, amelyet az idei tanévben az iskola technikai eszközfejlesztéséhez nyújt.

Remélhetőleg ennek közeljövőbeli felhasználásából szülők és nevelők megelégedéssel fogják látni, hogy érdemes volt felvállalni anyagi áldozataikat, és azt a háttérmunkát, amit a bál megszervezésében és minél sikeresebb lebonyolításában tanúsítottak. A kézzel fogható megvalósulást tapasztalva reméljük azt is, hogy növekszik az iskola alapítvány támogatása, hiszen annak a technikai eszközfejlesztés mellett célja az is, hogy folyamatos segítséget tudjon adni az iskola napi életviteléhez, a különböző szaktárgyi versenyek, kirándulások, táborok, év végi jutalmazások költségeihez való hozzájárulással.

A támogatásra jó lehetőség, a már levont jövedelemadó 1 %-nak felajánlása. (Tárnoki Iskola Alapítvány Adószám: 18666258-1-13)

Köszönet azon sokaknak, akik segítették a belépő- és támogatójegyek eladását, illetve a bál szervezésével illetve lebonyolításával kapcsolatos különböző feladatok igen színvonalas elvégzését. Köszönet községünk vállalkozóinak, magánszemélyeinek, iskolánk osztályainak is, akiknek tombola-felajánlásai közel 150 nyeremény kisorsolását tették lehetővé. A bál eredménye még az is, hogy az alapítványi tagok és a szülői munkaközösség együttes munkája, a felmerülő problémák közös megoldása segített abban, hogy szorosabbra fonódjon a két szervezet kapcsolata, amely várhatóan gyümölcsözően fog hatni a további együttes tevékenységeikre.

Egri Ferenc

Képek a rendezvényről