Farsang a felső tagozaton 2018

Képek a rendezvényről

A februári hónap hangos mulatozással kezdődött meg az iskolánkban. A farsangi mulatság, a már hagyománnyá vált 8. évfolyamos tanulók nyitó táncával kezdődött. A gyönyörű ruhába öltözött végzős tanulóink, angol és bécsi keringővel kápráztattak el minket. A keringő után következett az egyéni és a csoportos jelmezesek felvonulása. A zsűrinek idén sem volt könnyű dolga, hiszen számtalan ötletes jelmez és produkció közül kellett kiválasztania és megjutalmaznia a legjobbakat.

Az egyéni jelmezesek között harmadik helyezést ért el Kormos Őr Tünde, aki papagájjelmezbe bújt, második helyen Gyulai Zoltán végzett orvosként, az első helyen pedig Schmidt Alfréd Mihály, Michael Jacksonként nyűgözte le a zsűrit és a közönséget.

A csoportos versenyzők közül harmadik helyezést érte el az 5.a osztály kínai sárkánya, második helyet pedig a 6.c osztály évszakok körforgásának bemutatója nyerte el. Az idei évben a legjobbnak a 7.a és a 7.b osztály közös produkciója bizonyult. A fiúk rózsaszín szoknyába bújva balett előadást tartottak a Hattyúk tava zenéjére, a lányok pedig fekete-fehér öltözékben mutattak be táncos produkciót.

Természetesen a mulatság ezek után is folytatódott. Ötletes tombolatárgyak vártak a szerencsés gyerekekre. A legnagyobb sikere a felelés alóli felmentéseknek volt.

A jelmezes felvonulás és a tombolasorsolás után vette kezdetét a táncos mulatság. Ebben az évben a változatos zenét Horváth Benjamin szolgáltatta. A jó és hangulatos talpalávalóra az egész iskola táncra perdült.

Ha a gyerekeken múlott volna, a mulatság a mai napig is tartana!

Madarász Csilla – DÖK

Képek a rendezvényről