Farsang a felső tagozaton 2023

Képek a rendezvényről

Tavaszvárás örömünnepe

A farsangi időszak a tavaszvárás ősi örömünnepe. Ilyenkor jellemzőek a jelmezes felvonulások, táncmulatságok. Iskolánkban is nagy hagyományai vannak a farsangi mulatságoknak. Alsósok egyéni jelmezeket készítenek, mutatnak be, míg felsős diákjaink az egyéni beöltözés mellett csoportosan is készülnek egy-egy produkcióval.

Február elején kicsik és nagyok egyaránt maskarát öltöttek és vidám tánccal, énekkel, játékokkal vigadoztak.

Jelmezes felvonulásnál megelevenedtek a gyerekek kedvenc mesehősei, királyok, királylányok, különféle állatfigurák. A tréfálkozó felvonulást hangos zeneszó kisérte. Elmaradhatatlan volt a kicsiknél a jelmezekhez tartozó versek szavalása, mellyel bemutatkoztak. Míg a nagyok vicces, tréfás ugyanakkor színvonalas produkciókkal készültek.

Az ünnepi asztalról idén sem hiányozhatott a farsang jellegzetes étele, a fánk, melynek a régi időkben mágikus erőt tulajdonítottak.

A mulatság legkedveltebb része a vicces vetélkedők még inkább emelték a bál hangulatát a jelenlévők számára.

Vidám, mókás, örömteli volt az idei farsangi bál, melyhez nagyban hozzájárultak a szülők és pedagógusok is.

Február végén a szokásos Kiszebáb égetéssel végérvényesen elűzzük a telet.

Grnyedicsné Pataki Katalin

Képek a rendezvényről