Utolsó nap mi is lehetne más, mint Gyermeknap

Képek a rendezvényről

Hagyományainkhoz híven minden évben iskolánkban a tanév utolsó napján ünnepeljük a gyerekeket. Ezen a napon sok érdekes, vidám programmal kedveskedünk diákjainknak. Az idei évben a gyermeknap rendezvénysorozatát rendhagyó módon 9 órakor iskolagyűléssel indítottuk útjára. A reggel sok-sok izgalmat rejtegetett, hiszen itt került kihirdetésre az év folyamán kiírt pályázatok eredménye. Az alsó tagozatos tanulók Az én kedves udvarom és Az én kertem témában kaptak pályázati lehetőséget. Az én kedves udvarom pályázaton tanulóinknak olyan udvari, aszfaltra festhető játékokat kellett tervezniük, amely nagy odafigyelést, gondolkodást igényel és egyszerre több tanulónak ad lehetőséget szabadidejének tartalmas eltöltésére. A zsűrihez nagyon sok értékes pályamű érkezett, a 4. s, 1. s, 3. c és a 4. b osztály több ötletes, könnyen kivitelezhető játékkal is pályázott. A díjak sem voltak mindennapiak, a nyertes játékokat iskolánk pedagógusai: Matisz János, Molnár Péter Gyula és az 1. s osztályból Finta Edina és Gölles Máté szülők festették fel az aszfaltra. Tanulóink az örömtől és a meglepetéstől alig tudtak megszólalni, amikor látták, hogy a papírra vetett álmaik megvalósultak. Köszönjük a kollégák és a szülők áldozatos munkáját, jó volt látni délután a hosszú sorokat a játékok körül, mindenki mindent szinte egyszerre szeretett volna kipróbálni. Az én kertem pályázaton minden osztály munkája díjazásra került, hiszen minden kert, virágláda csodálatos lett, jó volt látni azt a gondoskodást, odafigyelést, ahogy naponta gondozták az osztályok növényeiket. Az eredményhirdetés után került sor a nap programjának részletes ismertetésére, a meglepi program kivételével. Iskolánk tanulói délelőtt akadályversenyen vettek részt, ahol gondolkodtató és ügyességi feladatok megoldásában egyaránt kipróbálhatták magukat. Az iskola ezekben az órákban indulóktól, csatakiáltásoktól volt hangos, az osztályok egyéni készítésű menetlevelekkel vették birtokukba az állomásokat. Az alsósok 11 állomáson ügyeskedhettek, a felsősöket pedig 9, nagyon nehéz próbatétel elé állították a szervezők. Gyermekeink néha erejükön felül küzdöttek, hősiesen helytálltak.

Tanulóink izgatottan várták az akadályverseny végét, hiszen ezután következett a nap fénypontja, a versenyen nyújtott teljesítmények értékelése.

A gyermeknapi meglepetés sem váratott sokáig magára, mert 12 órakor autójával begördült a kürtős kalácsos, aki helyben sütött finomsággal jutalmazott minden kisgyereket. Jó volt látni a sok boldog kalácsot majszoló apróságot, akik fáradtan, kipirult arccal, boldogan lakmároztak.

Köszönetünket, hálánkat fejezzük ki a Székely Kürtös KFT ügyvezető igazgatójának: Jónás Emilnek, valamint Ambrus Márta, Kiss Tímea dolgozóknak. Felajánlásuk nélkül programunk anyagi erőforrások hiánya miatt nem valósulhatott volna meg.

Bízunk benne, hogy mindenki jól érezte magát, és feledhetetlen élményekkel búcsúzott a 2016/17-es tanévtől.

Jó pihenést, kellemes vakációt kívánunk mindenkinek!

Baráth Ildikó

Képek a rendezvényről