Gyermeknap az iskolában 2019

Képek a rendezvényről

Gyermeknap az alsó tagozaton
Játék kell és víg kacagás…

Kisgyermekeink már izgalommal várták a gyermeknapot, hiszen ilyenkor számos meglepetésben van részük. Június 11-én reggel gyerekzsivajtól volt hangos a kisiskola udvara, kíváncsian várták az iskolagyűlésen kihirdetésre kerülő programokat.

A nap nyitányaként, a gyermekek kipróbálhatták ügyességüket, bátorságukat a hat erőpróbából álló akadálypályán, ahol járhattak gólyalábakon, pattintott gumilabdát hálóval foghattak el, gyeplabda ütővel labdákat célba üthettek, lyukba dobhattak, karikát adogathattak, métázhattak. Rövid kis szusszanás után a nagyiskola udvarán az osztályok számháborúztak egymással. Nagyon élvezték a játékot, többször játszottak visszavágót.

Délután Ambrus Márta és Jonás Emil kürtöskalács-készítők látták vendégül az alsó tagozatos kisdiákokat, immár második alkalommal. Nebulóinknak ez volt ám az igazi meglepetés! Nagyon örültek a finom sütinek, no meg annak, hogy egy röpke pillanatra betekintést nyerhettek a kalácskészítés rejtelmeibe is. Hálásan köszönjük, hogy felajánlásukkal színesítették gyermeknapi programunkat, és sok-sok tanulónknak szereztek kellemes délutánt.

Köszönjük kollégáink munkáját is.

Baráth Ildikó

Gyermeknap a felsőben

Június 11-én ismét a gyerekektől volt hangos az iskola. Ezen a napon tartottuk a hagyományos gyereknapi mulatságunkat. Idén a 9 felsős osztálynak 9 állomáson kellett különböző feladatokat megoldaniuk, és pontokat gyűjteniük. Nem volt könnyű dolguk, hiszen egyszerre kellett bizonyítani ügyességüket és a logikai képességüket is. A feladatok közül néhány: volt a televízióból már jól ismert "Egy perc és nyersz" játék, csapatépítő feladat, akadálypálya és képkeresés. A százhalombattai íjász szövetség jóvoltából a gyerekek kipróbálhatták, hogy milyen ügyesen tudnak célba lőni. A legnagyobb sikere azonban annak a feladatnak volt, amelynek során gyermekkori képek és történetek alapján kellett a tanárokat felismerni.

A pontgyűjtés alapján harmadik helyezett lett a 8.a osztály, második helyezést a 7.c osztály érte el. A legtöbb pontot a 8.b osztály gyűjtötte.

A nap végén azonban még egy feladat várt az osztályokra. Kötélhúzó versenyen kellett erejüket bizonyítani. Ebben az évben a 6. a osztály kötélhúzó csapatát nem tudta senki legyőzni. A nyerteseknek ezúton is gratulálunk!

Az egész napunk nagyon jó hangulatban telt el.

Madarász Csilla

Képek a rendezvényről