Karácsony az iskolában (2012)

Filmfelvételek a karácsonyi műsorokról

Karácsonyi ünnepség az iskolában

A 3. c karácsonyi műsora a művelődési házban

Adventi hangverseny

Adventi készülődés a felső tagozatban

Adventi készülődés az alsó tagozatban

Adventi készülődés a felső tagozatban

Adventi készülődés az alsó tagozatban

Advent a karácsonyra való készülődés időszaka. Hangolódjunk az ünnepre az adventi hagyományok felidézésével, adventi koszorú készítésével!

Tanulóinknak idén is lehetőségük volt arra, hogy iskolánkban saját kezűleg készítsék el koszorúikat. Közel 200 kisgyerek ügyeskedett a tanító nénik segítsége mellett, hogy remekműveik aztán otthon az ünnepi asztal díszei lehessenek.

A szalmaalapokat természetes alapanyagokkal: tobozzal, aszalt almával, naranccsal, ánizzsal, fahéjjal, dióval, mogyoróval díszítették.

A gyertyák színét mindenki saját ízlésének megfelelően választotta, hogy majd vasárnaponként mindig eggyel többet gyújtsanak meg.

Minden gyertya szimbolizál egy fogalmat: hit, remény, szeretet és a karácsonyra beteljesedő öröm, melyek a szívekbe töltődnek az adventi várakozás során.

Bóni Cecília

Adventi hangverseny

Idén karácsony előtt már sokadszor a martonvásári Ulwila együttes tagjai adtak felejthetetlen adventi hangversenyt tanulóinknak.

Minden elismerésünk és megbecsülésünk e fiatalokat illeti. Az a felfedezés, hogy az értelmileg akadályozottak is képesek zenélni, szeretnek hangszereken játszani, nem újdonság.

A zenei nevelés szerepe az ember személyiség formálásában nagyon is kézenfekvő. Az ének-zenét az értelmi nevelés fontos eszközének tekinthetjük.

A közös zenélés értéke abban is mérhető, hogy a benne résztvevők nagyobb mértékben figyelnek egymásra, közös zenei élmények és sikerek erősítik az együvé tartozásukat, segítik az adott közösség összekovácsolódását.

Nos, ezeket az élményeket, érzéseket mindenki átélhette, akik ezen a koncerten részt vettek, miközben együtt énekelték: „Kis karácsony, nagy karácsony…”

Bóni Cecília

A 3. c karácsonyi műsora a művelődési házban

Idén a 3. c osztály tanulói köszöntötték karácsonyi műsorukkal a nagyközség lakóit a Művelődési Ház által rendezett falukarácsonyon. A nézők vastapssal hálálták meg a tanulók nagyon színvonalas előadását.

Ezután a kisgyermekek még kétszer szerepeltek az általános iskolában ahol délelőtt a felső tagozat tanulóinak majd az alsó tagozatos gyerekeknek mutatták be játékukat. Mindkét helyszínen fegyelmezetten és szeretettel hallgatták végig a nézők a kis szereplőket. Ebéd után már örömmel újságolták a szülőknek, ismerősöknek, hogy milyen nagy sikerük volt az előadásokon.

Orsi néni az osztály minden tagját igazgatói dicséretben részesítette.

Halkovics Ildikó

Képek a rendezvényről

Karácsonyi ünnepség az iskolában

2012. december 21-én megható, bensőséges és egyben vidám karácsonyi műsor zajlott iskolánkban.

A boldog karácsonyvárás izgatottsága látszott a gyermekek szemén, akik figyelemmel és fegyelemmel hallgatták végig a műsort, amely nagyon ünnepélyes és szívhez szóló volt. A programot az alsós tanulók betlehemes műsora kezdte meg, amelyet a gyerekek nagy lelkesedéssel adtak elő. Ezután következett az ünnepély hivatalos része, ahol a helyi tanulmányi versenyeken eredményesen szerepelt tanulóink vehették át oklevelüket. Nagyon büszkék vagyunk ezekre a gyerekeinkre!

A karácsonyi köszöntőt iskolánk igazgatónője és községünk polgármestere mondta el. A szívet melengető gondolatok után következett a felső tagozatos tanulók vidám és bohókás ünnepélyzáró műsora, amely ismét nagy tetszést váltott ki a nézők körében.

Kellemes ünnepekre hangolt lélekkel mentek haza tanulóink a megérdemelt téli pihenőre.

Kuris Gabriella
testnevelő tanár