Karácsony az iskolában (2008)

Képek az eseményekről

Vannak az évnek fontos napjai, számunkra kedves ünnepei, olyan jeles dátumok, amiket már alig várunk, hogy elérkezzenek. Azt hiszem, legtöbbünknek a karácsony ilyen mesés néhány nap, amit nemcsak átélni jó, hanem rákészülni is.

Iskolánk november végétől számos lehetőséget adott arra, hogy gyermekek és felnőttek egyaránt ráhangolódjanak az ünnepre.

Kezdődött az adventi koszorú készítéssel. Kicsik és nagyok egy kellemes délutánt töltöttek el azzal, hogy saját maguk által tervezett és díszített asztali díszeket vihettek haza, majd gyújthatták meg rajta vasárnaponként a gyertyákat.

December 13-án, immár hagyományként, Luca napi kézműves vásárnak adtunk otthont, melyen Tárnok kézműves mesterei, őstermelői kínáltak a látogatóknak egyedi, minőségi termékeket, díszeket, használati tárgyakat. Mellettük iskolánk osztályközösségeinek saját kezük által készített alkotásait is meglehetett tekinteni, illetve lehetett belőlük vásárolni.

Ennek az eseménynek és a karácsonyi ünnepélyünknek is emelte a fényét a Bara együttes szívet melengető muzsikája. Köszönjük Pál Évának, Pál Balázsnak és Varga Gábornak, hogy kellemes perceket szereztek mindnyájunknak. Csakúgy, mint a 3. c osztályos tanulóink, akik nemcsak nekünk, hanem nagyközségünk nyugdíjasainak is egy színvonalas, meghitt műsorral kedveskedtek. Felső tagozaton hagyományosan az 5. osztályos gyerekek előadása köszöntötte karácsony eljövetelét.

Természetesen köszönet illeti azokat a pedagógusokat is, Muskovicsné Lepsényi Katalint, Halkovics Jenőnét, Arany Andreát és Daróciné Lengyel Melindát, akik összeállították és megtanították gyerekeiknek a műsorokat.

Képek az eseményekről

Adventi koszorúkészítés