Karácsony az iskolában (2010)

Adventi készülődés

Luca-napi kotyolás

Luca-napi vásár

Képek a Luca-napi rendezvényről

Írás a karácsonyi rendezvényekről

Az idősek karácsonyán

A falukarácsonyon

Alsós karácsonyi műsor

Felsős karácsonyi műsor

Díjkiosztó ünnepség

Adventi készülődés

Idén is összegyűltek  alsós és felső tanulóink, hogy elkészítsék advent ünnepével kapcsolatos koszorúikat. A délutáni rendezvény végén örömmel vitték haza a saját kezűleg elkészített műremekeket.

Luca-napi kotyolás

Filmek a rendezvényről

A hagyományos Luca-napi vásár megnyitója után a 2. b osztályosok egy ehhez a naphoz kapcsolódó énekes népszokást elevenítettek fel, a termés- és termékenységvarázsló kotyolást. A magukkal hozott szalmára ülve mondták el jókívánságaikat, amelyekből jutott mindenkinek, s reméljük, azok teljesülnek is a jövő évben.

A vásárból továbbindulva meglátogatták néhány tanuló családját is, ahol a jókívánságaikat gyümölccsel, édességgel köszönték meg a háziak.

Íme egy csokorra való jókívánság azoknak a kedves olvasóknak, akikhez nem jutottak el a lucázók:

Annyi csibéjük legyen, mint földön a kövecs,
annyi tojásuk legyen, mint égen a csillag,
annyi pénzük legyen, mint a pelyva.
Sok csibe, lúd keljen,
vetés, virág megeredjen!
A kamrájuk tele legyen,
üres hasuk sose legyen!
Vizük borrá váljon,
házuk népe bajt ne lásson!

Luca napján azt kívánom,
teljesüljön minden álom!
Amerre a szalma szála szertehullik a világra,
ne találjon hangos szóra,
öröm legyen virradóra!

Ezzel kívánunk valamennyiüknek kellemes karácsonyi ünnepeket és békés, boldog új esztendőt:

Lauber Katalin és a 2. b osztály tanulói

Fergeteges vásári forgatag

Idén iskolánk felső tagozatos épülete adott otthont az immár hagyományossá vált Luca-napi vásárnak.

A rendezvényre érkezőket kuktaruhába öltözött pöttömnyi mozgóárusok fogadták portékáikat kínálgatva. A zsibongó felé közeledve valamivel nagyobb diákok jóskártyákat árusítottak, garantáltan jó kívánságokkal az új esztendőre.

Szülők, gyermekek, pedagógusok szorgalmát dicsérte a padokon elrendezett sok termék. Többek között apróbb ajándéktárgyak, potpourrik, kabalák, gyertyatartók, karácsonyfadíszek, szalvétatartók, sütemények, dzsemek várakoztak vásárlóikra.

A kézműves óvodásokat a Marton utcai óvoda képviselte.

Az iskola mellett szervezője volt a vásárnak a tárnoki Iharos Népművészeti Egyesület vezetője, Ament Éva is. Így neki köszönhető, hogy a helyi kiállítók mellett távolabbról is érkeztek kézművesek.

Gyönyörködhettünk és vásárolhattunk kedvünkre. A mesterek hoztak nekünk, például: egyedi ékszereket, illatosítókat, kézimunkákat, fából faragott dísz- és használati tárgyakat, kézzel festett bútorokat. Vehettünk mézeskalács házikót, ehettünk, ihattunk a büfében, végül nyerhettünk a kiállítók által felajánlott tárgyak közül a tombolán.

Sajnos voltak olyan termékek, melyeket hiába kerestünk, nem találtunk (kürtöskalács, méz stb.) Reméljük, jövőre ezekkel s még újabb és újabb cikkekkel is találkozni fogunk a Luca-napi vásárban!

Megyeriné Leszkovszki Katalin

Képek a Luca-napi rendezvényről

Karácsony az iskolában

A karácsony az egész világon a béke, az öröm, a szeretet ünnepe. Enélkül az emberek elhidegülnek egymástól. Ez az érzés úgy fűzi össze az embereket, mint egy láthatatlan fonal. A szeretet jelképe az a kis Jézus, akinek születéséről minden évben megemlékezünk.

Iskolánkban három osztály vállalkozott arra, hogy dallal, verssel, jelenettel elevenítse föl a több mint 2000 évvel ezelőtt történteket.

A 2.c osztály tanulói Kelemenné Szántó Gabriella vezetésével igazi karácsonyi hangulatot varázsoltak a Marton utcai és a Dózsa György úti óvoda ovisainak és dolgozóinak. A kis ovisok tátott szájjal figyelték előadásukat, majd énekkel, verssel, ajándékkal köszönték meg azt. Miután visszatértek az iskolába még egy szereplés várt a gyerekekre. Szüleiket, nagyszüleiket is megörvendeztették műsorukkal.

A 4.c osztály diákjai is lelkesen készültek az ünnepre. Egy kis csillag megható történetét adták elő, akinek az önzetlensége példát mutat mindenkinek.. Először a nyugdíjasok láthatták előadásukat, majd az alsó tagozatos tanulóknak, nevelőknek, és nem utolsó sorban a szereplők szüleinek szereztek örömet játékukkal. A műsort Sulai Gáborné és jómagam tanítottuk be.

A felső tagozatosok karácsonyi ünnepélyére az 5.c osztály készült. Pintér Lászlóné és Megyeriné L. Katalin irányításával. Pásztorjátékukban sokan gyönyörködhettek a falu karácsonyi megemlékezésén is.

A műsorokat színesítette az énekkar szereplése Szinyéri Judit vezetésével és Kovács Csaba közreműködésével.

Ottné Lepnyák Júlia

Az idősek karácsonyán

A falukarácsonyon

Alsós karácsonyi műsor

Film a 2. c osztály műsoráról

Film a 4. c osztály műsoráról

Felsős karácsonyi műsor

Film az ünnepség megnyítójáról

Film az 5. c osztály műsoráról

Díjkiosztó ünnepség

Az őszi tanulmányi versenyek díjkiosztása

Az ünnepi műsor után átadásra kerültek az iskola első félévében tartott háziversenyek oklevelei, illetve megismerhettük a körzeti versenyen jól szereplő tanulók eredményeit is.

Filmfelvételek a karácsonyi műsorokról

A 2. c osztály karácsonyi műsora