Karácsony az iskolában (2011)

Ünnepi készülődés az alsóban

Előző évek karácsonyai

Filmfelvételek a karácsonyi műsorokról

Felsős karácsonyi ünnepség

Az 5. a osztály a falukarácsonyon

Az 5. b osztály az idősek karácsonyán

Adventi készülődés

Luca-napi vásár

Ünnepi készűlődés az alsóban

November 22-én ismét ellátogatott az alsó tagozatos épületbe a martonvásári iskola ütős együttese. Adventi hangulatot varázsoltak a csengő-bongó hangszerek s a karácsonyi témájú dalok.

Két nappal később Soós Pista bácsi és felesége segítségével adventi koszorút készítettünk. A gyerekek nagy örömmel vitték haza műveiket.

Hamarosan elérkezett december 5-e, amikor a Mikulással találkozhattunk. Az előző héten - december 6. alkalmából - a gyerekek képeslapot készítettek. A legjobban sikerült munkák tulajdonosait a Télapó jutalmazta meg.

10-én, szombaton Luca-napi vásáron árultuk saját készítésű tárgyainkat.

Ekkor már mindenki karácsonyi hangulatban volt, különösen a 3. c osztály, amely hetek óta készült ünnepi műsorával. A Dózsa György úti és a Marton utcai óvodákban a kicsik érdeklődéssel fogadták a „nagy” iskolások fellépését. A műsor főpróbája a szülőknek szóló előadás volt, ahol gyöngyből készült kulcstartókkal és képeslappal lepték meg a gyerekek az anyukákat, apukákat.

Az utolsó előtti tanítási nap délutánján a Frutti együttes karácsonyi táncbemutatójában gyönyörködhettünk.

December 21-én az alsós gyerekeknek adták elő ünnepi programjukat a 3. c-sek, ami után már csak a jól megérdemelt pihenés következett.

Kelemenné Szántó Gabriella

Adventi készülődés

Luca-napi vásár

Az 5. b osztály az idősek karácsonyán

Az önkormányzat idén is szervezett az időseknek karácsonyi ünnepséget, amit az iskolában tartottunk.

A műsort az ötödik b-sek adták elő. A címe: A didergő király, Móra Ferenc műve. Már nagyon készültünk erre az ünnepélyre. Megtanultuk a szövegünket, elkészítettük a ruháinkat, mindenki a szerepének megfelelően, király, mesélő, pletykás asszony… Azután eljött a nagy nap! Nagyon izgultunk. Előadtuk a műsort és mindenki nagyon ügyes volt. Szerintem a meghívottaknak is tetszett.

A végén kaptunk egy kis ajándékot is.

Róka Zsófia 5. b

Az 5. a osztály a falukarácsonyon

Sokat készültünk erre az előadásra. Szinte minden nap próbáltunk november óta. Először december 16-án adtuk elő színdarabunkat a művelődési házban, ahol nagyon sok ember volt kíváncsi a műsorra.

Az óvódások után következtünk mi. Mindegyikünk rettenetesen izgult, de miután felmentünk a színpadra, ezen már nem gondolkoztunk, csak a jól begyakorolt szerepünkkel foglalkoztunk. Betlehemi játékunkat zongoraszó kísérte, dalokkal színeztük. Szép jelmezeink voltak, mindenkinek nagyon tetszettek.

Másodszor december 21-én az iskolai ünnepségen mutattuk be műsorunkat, melyet minden gyerek és tanár figyelmesen hallgatott.

A szüleink és osztályfőnökünk, Bálint Éva tanárnő is büszke volt ránk.

Varga Zsuzsanna 5. a

Felsős karácsonyi ünnepség