Kirándulás a a tordasi kalandparkba

Képek a kirándulásról

Tordas, akkor Kalandpark! Mégpedig Három Sziget Kalandpark!

Már az elnevezés is csábító, ezért látogattunk el a 3. c osztállyal ebbe a kis faluba.

Nagy izgalommal vártuk, hogy megérkezzünk. Nem csalódtunk, mert volt élmény bőven. A gyönyörű táj, a jó levegő, a játszótér és természetesen a Három Sziget Kalandpark. A Szent László-patak mellett sétálva, ámulva nézegettük a Tájház által nyújtott csodálatos látnivalókat. Itt élőben láthattuk azokat az eszközöket, melyekről a magyar órákon olvastunk, hallottunk a népköltészettel kapcsolatban. Búbos kemence, disznóperzselő, rokka, nádfedeles háztető, cséphadaró, vaseke, daráló, kukoricamorzsoló, dagasztóteknő stb., - számunkra mindegyik egy-egy érdekesség volt. Utunkat tovább folytatva a tó partján élő nád és gyékény is ismerős volt, hiszen ezekről a vízi növényekről nemrég tanultunk a környezetismereti órákon.

Eljutva a célállomásig már vártak ránk, és nagyon kedvesen, barátságosan fogadtak. A biztonsági felszereléseket előre elkészítették, azokat magunkra öltve már próbálkozhattunk is a gyakorlópályán. Aki itt ügyesen, figyelmesen teljesített rögtön mehetett az igazi nagy kalandra. Itt aztán egyikünk bátrabban, másikunk óvatosabban, de nagy lelkesedéssel mászott, kúszott, kapaszkodott a köteleken, hordókon, ingó-bingó rudakon. Három órán keresztül kisebb- nagyobb pihenőkkel megszakítva, élveztük a megpróbáltatásokat. Szerencsére még jutott idő labdázásra és egy jó játékra a játszótéren. Nem nagyon siettünk az autóbuszhoz, jó lett volna még szórakozni, élvezni a kellemes perceket. Sajnos eltelt az idő, indulnunk kellett, de az autóbusz ablakából még integethettünk néhány vidáman nyargalászó nyúlcsapatnak. Nagyon jól éreztük magunkat, ezért ajánljuk mindenkinek, aki szeretné kipróbálni önmagát –ám tegye!

Halkovics Ildikó

Képek a kirándulásról