„Tűzoltó leszek...”

Képek a kirándulásról

A tárnoki 2. s osztályos diákokkal az Érdi Tűzoltóságon voltunk látogatóban novemberben.

Amit környezetismereti órán megtanultunk, azt saját szemünkkel láthattuk, kipróbálhattuk.

Sándor Imre szakaszvezető vezetésével ismerhettük meg a tűzoltók áldozatos munkáját. Próbariadón vehettünk részt, különféle célra kifejlesztett tűzoltóautókat ismertünk meg belülről, kipróbálhattuk a fontosabb eszközöket. A locsolócsővel tüzet oltottunk, és a rúdon lecsúszhattunk, az emelődaruval a magasból is körbetekinthettünk. A kirándulás a gyerekek számára hatalmas élmény volt.

A látogatás végeztével a fiúk úgy köszöntek el, hogy ők is tűzoltók lesznek, ha felnőnek.  Remélem, mások is ellátogatnak ide, és ugyanolyan nagyszerű élményben lesz részük mint nekünk!

Gredicsné Pataki Katalin

Képek a kirándulásról