Ópusztaszeri kirándulás

Október 22-én egy esős napon elmentünk az osztállyal Ópusztaszerre kirándulni.

Első utunk a rotundához vezetett, ahol megnéztünk több kiállítást. Voltak ott koponyák, régi szerszámok, ékszerek, lócsontváz és még sok minden. Láttuk, hogyan éltek, öltözködtek régen az emberek és még egy jurtába is beülhettünk.

Délben végre elindultunk a körképhez. Mikor fölértünk a festményhez elállt szemünk-szánk a csodálkozástól. A kép címe: A magyarok bejövetele.
A képhez bemutató szöveg és zene is tartozott. Egy fénynyaláb járt körbe és magyarázta, hogy jól megfigyelhessük, megérthessük a dolgokat. A terepasztalt nem lehetett elkülöníteni a festménytől, olyan ügyesek voltak a készítők.

Délután a tanyasi iskolában tanultunk, ahol a tanító bácsinak még pálcája is volt. Kipróbáltuk a palatáblát és a palavesszőt. Ma a diákoknak sokkal könnyebb tollal írni a füzetbe.

Sokat sétáltunk a skanzen házai között. Volt ott fodrászat, posta, malom és szatócsbolt is, ahol finom krumplicukrot kóstoltunk.

Izgalmasan telt el ez a nap, megérte a sok utazást.

Tamasovits Nóra 4.c