Látogatás a Futrinka utcában

Talán kevesen tudják, hogy Tárnokon is van Futrinka utca, mint a mesében. Segítő szándékú emberek hozták létre a Futrinka Egyesületet. Céljuk a tacskó, magyar vizsla, dog fajtamentése. Az ide kerülő kutyusoknak gazdit keresnek, de addig is látogathatók és jelentkezni lehet segítőnek. Mi is felkerekedtünk húsz önkéntes gyerekkel. Először nagy riadalmat keltettünk, aztán mégis beindult a barátkozás és a játék. Ebben segítségünkre volt pár „jutifalat”, amit örömmel fogadtak az otthon négylábú lakói. A gondozók szerint nemcsak az adó 1%-a szükséges, hanem a simogatás és a szeretet is hiánycikk. Nem történtek nagy fogadkozások, sem ígéretek, de ez a délután és a barátságos légkör mindenkiben jó érzést hagyott legyen gyerek, felnőtt, vagy kutya az illető. Ki tudja? Ha valaki önkéntesnek áll és felelősen végzi a rá bízott sétáltatást, talán még igaz barátot is talál.

Senki sem bánta meg a Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola tanulói közül, hogy engedett a kérésemnek, és meglátogatta a kutyamenhelyet. „Örülök, hogy valami jót tettünk”- nyilatkozta az egyik gyerek.

Kávai Katalin
tanár, fejlesztőpedagógus